Choď na obsah Choď na menu
 


Jedného či viac?

15. 12. 2014

Človek ako spoločenský tvor si len ťažko vie predstaviť, že by osamelo žijúce zviera by sa mohlo cítiť dobre. 
Preto je pre mnohých ľudí nepochopiteľné, že niektoré zvieratá sú dobrovoľne samotáre a na blízkosť cudzieho príslušníka toho istého druhu reagujú (väčšinou) negatívne. 
Chov týchto zvierat osamote pre ne nie je utrpením. Naopak trápenie by bolo, ak by ste zviera, ktoré sa nemôžu "vystáť" , chovali spolu. 
Voľne žijúce zlaté škrečky sú samotárske, len niektoré žijú v pároch alebo v skupinách. V posledných rokoch sa vďaka výberu pri chove odchovávajú škrečky, ktoré nie sú k príslušníkom svojho rodu až také agresívne. Preto, za určitých podmienok, môže chovať viac zlatých škrečkov spolu. 
Ak chcete mať v klietke dvoch a viac škrečkov, vyberajte si mladé zvieratá alebo súrodencov z jedného vrhu. Podľa mojich skúseností sa najlepšie znášajú samičky.
Počiatočná znášanlivosť medzi mladými zvieratami nie vždy vydrží, pre to budte pripravený na prípad "núdze" majte dispozícií voľnú nádobu pre neznášanlivé zviera.
Zriedkavejšie dochádza k takýmto problémom u džungarských škrečkov a škrečkov Roborovského. Väčšinou sa v dospelosti dobre znášajú páry aj zvieratá rovnakého pohlavia.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.