Choď na obsah Choď na menu
 


Pravidelná starostlivosť

•  Škrečka musíte v prvom rade denne kŕmiť zrnovinami a šťavnatou potravou. Kontrolujte kúty a skrýše v klietke, pretože škrečky prebytočnú potravu s obľubou zahrabá­vajú.

•  Ak zvieratko zrnoviny hromadí, mali by ste tieto zásoby skontrolovať, pretože škrečky, tak ako aj iné hlodavce, označujú svoje zásoby močom. Zvlhnuté semená potom začnú plesnivieť. Škrečkovi dávajte len toľko potravy, koľ­ko potrebuje na jeden deň.

•  Skazenú a do podstielky napadanú šťavnatú a zelenú po­travu odstraňujte.

•  Misky na potravu a napájadla denne čistite.

•  Zvlhnutú podstielku v kútoch klietky odstraňujte každé
dva dni. (Vo voľnej prírode majú škrečky v úkrytoch vlastnú „toaletu"). • Raz za týždeň vykonajte v klietke generálny poriadok - to znamená kompletné odstráne­nie podstielky, materiál na hniezdo v prípade potreby obnovte, klietku alebo terárium (skle­nú nádobu) umyte teplou vodou s prídavkom octu.

Ako často budete vykonávať „generálny po­riadok" závisí od veľkosti klietky, druhu a počtu zvierat, druhu potravy. Ak pravidelne odstraňu-jete zvlhnutú podstielku, nepotrebuje veľká ná­doba časté kompletné upratovanie. Klietka s väčším počtom škrečkov, ktorým podávate ve­ľa ovocia a zeleniny, vyžaduje častejšie uprato­vanie.

Nádoba pre malé druhy škrečkov, ktoré majú správne suchý trus, nevyžaduje čistenie každý lýždeň.

Nepoužívajte aromatické a agresívne čistiace prostried­ky, alebo „voňavé spreje" - môžu byť pre škrečky nebez­pečné.

Rôzne predmety na ohryzávanie a pobavenie pravidelne vymieňajte. Predmety, ktoré sa v klietke povaľujú veľmi dl­ho, strácajú pre zvieratá príťažlivosť.

 

   

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.