Choď na obsah Choď na menu
 


Získanie škrečkovho priateľstva

15. 1. 2014

Skôr ako ho budete môcť chytiť : budete ho musieť skrotiť, čo znamená prekonať jeho strach.

 

Bude sa vám to ľúbiť,ale musíte si uvedomiť,že to chce čas a trpezlivosť.Neodkladajte to,škrečok sa ľahšie krotí ,keď je mladý.Keď bude ničo robiť ,rozprávajte sa s ním.Naučí sa poznať váš hlas.Rukami pohybujte opatrne - maličkému zvieratku pripadajú veliké a desivé. Škrečka začnite krotiť asi po týždni keď ho donesiete domov.

1.Zobuď jeho zvedavosť

Najprv musíš škrečkovi dovoliť,aby si zvykol na tvoju prítomnosť.On si čoskoro všimne,že mu od teba nič nehrozí.Rýchlo sa naučí poznať ťa podľa zvukou tvojich krokov,podla hlasu,podla siluety...

2.Manipuluj s klietkou

Ďalší krok,odbúranie škrečkových výhrad,prebieha prostredníctvom jednoduchých ukonov s jeho klietkou-otváranie dvierok,plnenie misiek na krmivo a pitie,kontrola škrečkového brlôžka...

3.Kŕm škrečka z ruky

Keď sa prvýkrát pokúšaš o kontakt,mal by si škrečkovy súčasne ponúknuť nejakú maškrtu,napr.kúsok jablka,hrušky alebo hoci aj múčneho červa .Pomaly prestrč pochúťku cez mreže klietky.Ak si škrečok dá tvoju maškrtu do vačkov,kľudne prejdi na další krok.

4.Zbav škrečka strachu

Keď je tvoj škrečok zamestnaný konzumáciou ponúknutej maškrty [v ruke] skús ho poškrabkať po hlavičke.Keď mu to nevadí aj keď papá maškrtu,môžeš si byt istí že už sa tvojich prstov nebojí a smelo prejdi k dalšiemu kroku.

5.Spečaťte svoje priateľstvo

Pokiaľ sa škrečok začne zaujímať o tvoju ruku a oňuchávať ju a dokonca ti sám do nej vlezie,sú lady už celkom prelomené.

6.Úplné uvoľnenie

Po nejakom čase začne tvoj škrečok zanechávať stopy svojho pachu na tvojich rukách a začne kontakt s tebou vyhladávať 

 

Toto je len všeobecné! Váš škrečok si vás môže oblúbiť aj iným systémom. Len keby si vás nevedel oblúbiť je tu týchto pár rád.

 

                                          

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.